سوالات متداول


1- برای ورود به دانشگاه به چه ترتیب عمل کنیم ؟
در حال حاضر پس از شرکت در کنکور و از طریق انتخاب رشته می توانید در رشته های مندرج در دفترچه  این واحد دانشگاهی را انتخاب کنید . در سالهای آینده و با برنامه ریزی به عمل آمده در صورت صدور مجوز توسط وزارت علوم ، آموزشهای مشترک بین المللی راه اندازی خواهد شد .

2- مدارک اولیه ثبت نام چیست ؟

  - واريز مبلغ  3/000/000ريال علي الحساب شهريه ثابت و متغير به حساب اعلامي دانشگاه در زمان حضور در موسسه
- اصل شناسنامه و 3 برگ فتوكپي از تمام صفحات آن .
- اصل و تصوير كارت ملي.
- 6 قطعه عكس 4×3 تهيه شده در سال جاري.
- مدركي كه وضعيت نظام وظيفه پذيرفتگان را با توجه به مقررات وظيفه عمومي مندرج در دفترچه راهنماي شركت در آزمون (دفترچه شماره 1) براي برادران مشخص كند.
- اصل مدرك كارداني (فوق ديپلم ) و يا گواهي مورد تاييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، وزارت آموزش و پرورش و يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و يا شوراي عالي انقلاب فرهنگي مبني براينكه بر حسب ضوابط دوره كارداني را تا 31/6/1390 (پذيرفتگان كدرشته محلهاي نيمسال اول ) و يا تا 30/11/1390 ( پذيرفتگان كد رشته محلهاي نيمسال دوم ) به پايان خواهند رسانيد.
- حكم مرخصي سالانه يا موافقت كتبي و بدون قيد و شرط سازمان متبوع براي كارمندان دولت .
 
تبصره 1- پذيرفتگان هريك از كدرشته هاي تحصيلي نيمسال اول بايد حداكثر تا 31/6/1390 فارغ‌التحصيل شوند.
 تبصره 2 –در صورتيكه ارائه مدرك تحصیلی دوره کاردانی امكان‌پذير نباشد این مدرك توسط موسسه آموزش عالي محل قبولي رسماً از موسسه محل فارغ‌التحصيلي در خواست خواهد شد.
تبصره 3- با توجه به مصوبه جلسه شماره 748 مورخ 17/11/88 شوراي برنامه ريزي آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري دانش‌آموختگان دوره هاي معادل كارداني ( دارندگان مدرك معادل) به شرط آنكه دوره فوق با مجوز شوراي گسترش آموزش عالي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري برگزار شده باشد و مدرك معادل آنها مورد تاييد وزارت متبوع باشد مي‌توانند با همان مدرك معادل در آزمون كارداني به كارشناسي ناپيوسته براي ادامه تحصيل در مقطع تحصيلي بالاتر شركت نمايند و در صورت قبولي ادامه تحصيل دهند.

- ارائه گواهي پايان خدمت لايحه طرح تامين نيروي انساني بر حسب مورد حداكثر تا 31/6/1390 و 30/11/1390 و يا گواهي معافيت از خدمت لايحه طرح تامين نيروي انساني براي پذيرفتگان رشته‌هاي تحصيلي گروه آموزش پزشكي، بديهي است اين‌دسته از پذيرفتگان نيازي به ارائه مدرك مندرج در بند 5 فوق را ندارند.

تبصره 1- فارغ‌التحصيلان دوره‌هاي كارداني گروه آموزش پزشكي كه در حال انجام طرح لايحه نيروي انساني مي‌باشند و تاريخ پايان طرح آنها بعد از 31/6/1390 و 30/11/1390 مي‌باشد، در صورت قبولي در رشته‌هاي تحصيلي دوره روزانه ( رشته‌اي كه مقطع كارشناسي ناپيوسته آن مشمول قانون خدمت پزشكان و پيراپزشكان باشد) لازم است ضمن تسويه حساب كامل با محل خدمت گواهي مربوط را به همراه ساير مدارك ثبت‌نامي خود به موسسه آموز ش عالي ذيربط ارائه نمايند. قابل توضيح است كه اين‌دسته از داوطلبان لازم است باقيمانده طرح لايه نيروي انساني خود را پس از پايان دوره كارشناسي ناپيوسته انجام دهند.
تبصره 2- داوطلبان دوره هاي كارداني گروه اموزشي پزشكي كه مشغول انجام طرح لايح نيروي انساني مي‌باشند و پايان طرح آنها بعد از 31/6/1390 و  30/11/1390 مي‌باشد، در صورت قبولي در رشته‌هاي تحصيلي در رشته‌هاي تحصيلي دوره نوبت دوم ( شبانه) با ارائه موافقتنامه رسمي از بالاترين مقام مسئول محل خدمت خود مبني بر عدم همزماني و تداخل ادامه تحصيل با ادامه خدمت آنان‌، نيازي به ترخيص از خدمت ندارند و مي‌توانند همزمان با تحصيل به انجام طرح لايحه نيروي انساني خود بپردازند.
 
- اصل حكم استخدام مشمول قانون مديريت خدمات كشوري و يك نسخه فتوكپي آن براي كارمندان رسمي و يا پيماني‌
(با حداقل سه سال سابقه كار) در دانشگاهها و دانشكده هاي علوم پزشكي و خدمات بهداشتي- درماني كه از امتيازات مربوط به سهميه كارمندي استفاده نموده‌اند.

- معرفي‌نامه مذكور در زير لازم است حداكثر تا قبل از انتخاب واحد براي نيمسال دوم سال تحصيلي 91-1390 توسط پذيرفتگان و يا از طريق ارگان ذيربط به دانشگاه يا موسسه آموزش عالي مربوط تحويل گردد. در غيراينصورت از ثبت‌نام آنان براي نيمسال دوم سال تحصيلي 91-1390 ممانعت به عمل خواهد آمد و قبولي آنان «كان لم يكن» تلقي مي‌گردد.

- معرفي نامه رسمي از ستاد مشترك سپاه پاسداران انقلاب اسلامي و يا وزارت جهاد كشاورزي با امضاء و مهر هريك از روساي ارگانهاي مذكور كه در آن قيد شده باشد، پذيرفته شده با توجه به ماده 1 و تبصره هاي چهارگانه آن در آيين‌نامه اجرايي قانون ايجاد تسهيلات براي ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسيجي به دانشگاهها و موسسات آموزش عالي و ساير شرايط استفاده از سهميه ايثارگران مي‌باشد.
تبصره- با توجه به اينكه ارگان‌هاي بنياد شهيد انقلاب اسلامي، بنياد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامي و ستاد كل امور آزادگان تحت عنوان بنياد شهيد و امور ايثارگران ادغام گرديده‌اند، آن دسته از پذيرفتگان با سهميه ايثارگران كه ارگان تاييد كننده سهميه آنان بنياد شهيد انقلاب اسلامي، بنياد مستضعفان و جانبازان انقلاب اسلامي و يا ستاد كل امور آزادگان مي‌باشد، نياز به ارائه گواهي و يا فرم مخصوص استفاده از سهميه قبولي خود نخواهند داشت. بديهي است درصورت دارا نبودن شرايط لازم براي استفاده از سهميه ذيربط، نتيجه قبل از شروع ترم دوم تحصيلي از طريق اين سازمان به موسسات محل قبولي آنان منعكس خواهد شد.

3- تاریخ شروع کلاس ها را اعلام نمایید ؟
در زمان ثبت نام تقویم آموزشی به همراه برگ انتخاب واحد به شما تحویل خواهد شد .

4- در مورد دوره های زبان توضیح دهید ؟
کلیه دانشجویان در زمان شروع دوره آموزشی در آزمون تعیین سطح زبان شرکت کرده و بر اساس نمره ماخوذه در کلاس مورد نظر و مطابق با سطحشان ثبت نام می شوند . هر دانشجو در هفته حداقل 6 و حداکثر 8 ساعت آموزش زبان خواهد داشت . ضمنا مدرک جداگانه زبان از طرف موسسه Pearson Longman  و زبانسرای مهر اروند به آنها اعطا خواهد شد. در خصوص جزییات و روند دوره ها از منوی پذیرش دانشجو سایت گزینه  دوره های کاربردی استفاده کرده و یا با کلیک برروی اسلاید شوی صفحه اول مربوطه به زبان اطلاعات لازم را دریافت کنید.

5- شهریه رشته ها چقدر است ؟
برای دریافت شهریه رشته ها به دفترچه مراجعه فرمایید . هرساله شهریه رشته ها از طریق سازمان سنجش در دفترچه اعلام می شود. ضمنا در زمان ثبت نام به منظور رفاه حال دانشجویان و اولیا محترم علی الحساب شهریه ثابت اخذ می شود و روش پرداخت مانده پس از انتخاب واحد اعلام خواهد شد .

6- آیا خوابگاه در اختیار دانشجویان قرار می گیرد ؟
تهیه خوابگاه از وظایف موسسه نیست لیکن مسئولان دانشگاه تمام تلاش خود را به کار گرفته تا از ترم دوم خوابگاه در اختیار دانشجویان متقاضی قرار گیرد و در ترم اول نیز موسسه تمام مساعی خود را به کار خواهد گرفت تا برای دانشجویان دختر و پسر مکان های مناسب را شناسایی و یا از طریق خوابگاههای خود گردان اقدام نماید . در آبادان دانشجویان بسیاری در دانشگاههای مختلف تحصیل می کنند و از این حیث امنیت بالایی برای دانشجویان دختر و پسر دارد ، لیکن به هر حال دانشجویان عزیز جهت استفاده از منازل و واحد های مسکونی و اجاره آنها حتما با ما مشورت کنند تا در خصوص بهترین موقعیت و نزدیک ترین آنها به موسسه راهنمایی لازم به عمل آیند .

7- اجاره واحد های مسکونی در آبادان چقدر است ؟
واحد های مسکونی نزدیک موسسه از قیمت های مناسبی برخوردار هستند و به راحتی 3 یا چهار دانشجو می توانند یک واحد دو خوابه مسکونی را اجاره نمایند. در سازمان مرکزی موسسه تمهیداتی اندیشیده شده که متقاضیان واحد های مسکونی (همجنس) که تمایل دارند با مشارکت هم واحد مسکونی اجاره کنند در کنار هم قرارداده شده تا این امکان برای آنها میسر شود .

8- قیمت اجناس در آبادان و منطقه آزاد چگونه است ؟
کلیه مایحتاج ضروری و امکانات مبلمان منزل با قیمت مناسب در آبادان وجود دارد . در بازار بازرگ ته لنجی های آبادان و پاساژهای بزرگ مرکزی و خیابان امیری و بازار بزرگ ماهی فروشان همه چیز با قیمت های بسیار پایین تر از شهرهای دیگر یافت می شود . از مواد غذایی گرفته تا وسایل منزل. اجناس ایرانی با قیمت مشابه درکل کشور و اجناس خارجی با قیمت بسیار پایین تر از سایر استانها و شهرها وجود دارد . ضمنا خودرو های خارجی با قیمت بسیار پایین و بدون گمرک در این شهر و با پلاک منطقه آزاد قابل خریداری است و هر سال 2 ماه می تواند به خارج از منطقه مسافرت کند .
ضمنا با یک سفر کوتاه به مشهد و منطقه مرزی شلمچه می توانید علاوه بر زیارت این منطقه اجناس مناسب را نیز خریداری کنید . موسسه در صورت درخواست دانشجویان با هماهنگی قبلی آنها را در قالب اردوهای فرهنگی به شلمچه خواهد فرستاد .

9- ایاب و ذهاب  به موسسه چگونه انجام می شود ؟
دانشجویان عزیز جهت انتقال از هر نقطه آبادان به موسسه می توانند از اتوبوس های کولردار و مجهز منطقه آزاد و یا تاکسی های زرد رنگ آن استفاده کنند . مردم آبادان مردمی خونگرم و صمیمی هستند و آماده هر گونه مساعدت به شما می باشند .

10- وضعیت امنیت شهر چگونه است ؟
در آبادان به دلیل شرایط خاص جوی مردم از عصر تا پاسی از شب به خرید در خیابانها و تفریح در پارکها مشغولند . دانشجویان بسیاری در دانشگاههای دولتی و غیر دولتی این شهر زندگی می کنند . امنیت کامل برای دانشجویان دختر و پسر وجود دارد و موسسه همواره این موارد را رصد کرده و مسئولان و حراست منطقه آزاد و سایر مسئولین نیز به این نکته توجه کامل دارند . یقینا آبادان از کلان شهرهایی چون اهواز و تهران اگر امن تر نباشد، از نظر امنیتی پایین تر نیست . ضمن کارشناسان ما در ترم اول و ترم های بعدی اگر نیاز باشد در این خصوص هر نوع راهنمایی را به عمل خواهند آورد . نگران این موضوعات نباشید .

11- در خصوص رستوران و بوفه توضیح دهید ؟
موسسه یک بوفه مجهز و همچنین رستوران خود را از راه اندازی خواهد کرد. ضمن آنکه آشپزخانه های بسیاری در منطقه با قیمت مناسب غذای بهداشتی طبخ و به آدرس شما خواهند فرستاد .

12-  کتب مورد نیاز را به چه ترتیبی می توانیم تهیه کنیم ؟
در سطح شهر کتاب فروشی های مناسبی وجود دارد که پس از مشخص شدن کتب مرجع درسی می توانید مراجعه و آنها را تهیه کنید . ضمنا از کتابخانه الکترونیکی دانشگاههای همجوار نیز پس از هماهنگی موسسه می توانید استفاده کنید. ودرنهایت اینکه کتب غیر موجود از طریق موسسه و به تقاضای شما از انتشارات تهیه و در اختیار شما  داده خواهد شد. ضمنا جزوات خود را می توانید در انتشارات موسسه با قیمت مناسب تکثیر نمایید.
 
13- نحوه تماس با موسسه ؟
برای تماس با موسسه از منوی تماس با ما اطلاعات لازم را دریافت کنید .

14- چگونه می توانیم به آبادان (منطقه آزاد ) سفر کنیم ؟
برای ورود به این منطقه به روش های زیر می توان اقدام کرد:

a. از طریق هواپیما : با توجه به اینکه فرودگاه بین المللی آبادان در این منطقه قراردارد دانشجویان عزیز می توانند با هواپیما از تهران به این شهر عزیمت نمایند . شرکتهای مختلف هواپیمایی همه روزه به آبادان پرواز دارند . فاصله فرودگاه تا موسسه آموزش عالی مهر اروند 10 دقیقه می باشد . همچنین امکان استفاده از پروازهای شهرهای همجوار مانند ماهشهر و اهواز نیز وجود دارد. از این شهرها تا آبادان حداکثر یک ساعت با اتوموبیل و اتوبوس فاصله می باشد .

b. از طریق قطار : با استفاده از خط ریلی تهران جنوب امکان عزیمت به آبادان نیز وجود دارد . دانشجویان می توانند به اهواز یا خرمشهر عزیمت نموده و از آن طریق به آبادان و موسسه مراجعه نمایند. فاصله خرمشهر تا آبادان 15 تا 20 دقیقه می باشد .

c. از طریق شرکتهای مسافربری و اتوبوس : از اکثر شهرهای ایران اتوبوس برای آبادان ، خرمشهر ، اهواز و ماهشهر وجود دارد . دانشجویان عزیز می توانند از این طریق نیز وارد شهر آبادان شوند .
پس از ورود به هر کدام از ترمینالهای سه گانه فوق با تاکسی و یا اتوبوس می توانید با دادن آدرس جنب منطقه آزاد اروند و کرایه متعارف به سازمان مرکزی مراجعه تا از آنجا به مجتمع آموزشی هدایت شوید .

سایر سوالات خود را برای ما ایمیل کنید تا پاسخ آن ارسال شود .