سوالات متداول


1- برای ورود به دانشگاه به چه ترتیب عمل کنیم ؟
در حال حاضر پس از شرکت در کنکور و از طریق انتخاب رشته می توانید در رشته های مندرج در دفترچه  این واحد دانشگاهی را انتخاب کنید . در سالهای آینده و با برنامه ریزی به عمل آمده در صورت صدور مجوز توسط وزارت علوم ، آموزشهای مشترک بین المللی راه اندازی خواهد شد .

2- مدارک اولیه ثبت نام چیست ؟

  - واريز مبلغ علي الحساب شهريه ثابت و متغير به حساب اعلامي دانشگاه در زمان حضور در موسسه
- اصل شناسنامه و 2 نسخه رونوشت از تمام صفحات آن .
- اصل و 2 نسخه رونوشت از پشت و روی كارت ملي.
- 6 قطعه عكس 4×3 پشت نویسی شده جدید.
- مدركي كه وضعيت نظام وظيفه پذيرفتگان را با توجه به مقررات وظيفه عمومي مندرج در دفترچه راهنماي شركت در آزمون (دفترچه شماره 1) براي آقایان مشخص كند.
- اصل مدرک و ریز نمرات تائید شده مقطع قبلی داوطلب
- حكم مرخصي سالانه يا موافقت كتبي و بدون قيد و شرط سازمان متبوع براي كارمندان دولت .
برای مطالعه بیشتر می توانید به سایت سازمان سنجش مراجعه فرمایید. ضمنا جهت رفاه حال داوطلبان گرامی به زودی سامانه ثبت نام دانشجویان ورودی جدید راه اندازی خواهد گردید.

3- تاریخ شروع کلاس ها را اعلام نمایید ؟
تقویم آموزشی موسسه همه ساله در اوسط مردادماه از طریق همین سایت اعلام می گردد.

4- در مورد دوره های زبان توضیح دهید ؟
کلیه دانشجویان در زمان شروع دوره آموزشی در آزمون تعیین سطح زبان شرکت کرده و بر اساس نمره ماخوذه در کلاس مورد نظر و مطابق با سطحشان ثبت نام می شوند . هر دانشجو در هفته حداقل 6 و حداکثر 8 ساعت آموزش زبان خواهد داشت . ضمنا مدرک جداگانه زبان از طرف موسسه Pearson Longman  و زبانسرای مهر اروند به آنها اعطا خواهد شد. در خصوص جزییات و روند دوره ها از منوی پذیرش دانشجو سایت گزینه  دوره های کاربردی استفاده کرده و یا با کلیک برروی اسلاید شوی صفحه اول مربوطه به زبان اطلاعات لازم را دریافت کنید.

5- شهریه رشته ها چقدر است ؟
برای دریافت شهریه رشته ها به دفترچه مراجعه فرمایید . هرساله شهریه رشته ها از طریق سازمان سنجش در دفترچه اعلام می شود. ضمنا در زمان ثبت نام به منظور رفاه حال دانشجویان و اولیا محترم علی الحساب شهریه ثابت اخذ می شود و روش پرداخت مانده پس از انتخاب واحد اعلام خواهد شد .

6- آیا خوابگاه در اختیار دانشجویان قرار می گیرد ؟
تهیه خوابگاه از وظایف موسسه نیست لیکن مسئولان دانشگاه تمام تلاش خود را به کار گرفته تا از ترم دوم خوابگاه در اختیار دانشجویان متقاضی قرار گیرد و در ترم اول نیز موسسه تمام مساعی خود را به کار خواهد گرفت تا برای دانشجویان دختر و پسر مکان های مناسب را شناسایی و یا از طریق خوابگاههای خود گردان اقدام نماید . در آبادان دانشجویان بسیاری در دانشگاههای مختلف تحصیل می کنند و از این حیث امنیت بالایی برای دانشجویان دختر و پسر دارد ، لیکن به هر حال دانشجویان عزیز جهت استفاده از منازل و واحد های مسکونی و اجاره آنها حتما با ما مشورت کنند تا در خصوص بهترین موقعیت و نزدیک ترین آنها به موسسه راهنمایی لازم به عمل آیند .

7- اجاره واحد های مسکونی در آبادان چقدر است ؟
واحد های مسکونی نزدیک موسسه از قیمت های مناسبی برخوردار هستند و به راحتی 3 یا چهار دانشجو می توانند یک واحد دو خوابه مسکونی را اجاره نمایند. در سازمان مرکزی موسسه تمهیداتی اندیشیده شده که متقاضیان واحد های مسکونی (همجنس) که تمایل دارند با مشارکت هم واحد مسکونی اجاره کنند در کنار هم قرارداده شده تا این امکان برای آنها میسر شود .

8- قیمت اجناس در آبادان و منطقه آزاد چگونه است ؟
کلیه مایحتاج ضروری و امکانات مبلمان منزل با قیمت مناسب در آبادان وجود دارد . در بازار بازرگ ته لنجی های آبادان و پاساژهای بزرگ مرکزی و خیابان امیری و بازار بزرگ ماهی فروشان همه چیز با قیمت های بسیار پایین تر از شهرهای دیگر یافت می شود . از مواد غذایی گرفته تا وسایل منزل. اجناس ایرانی با قیمت مشابه درکل کشور و اجناس خارجی با قیمت بسیار پایین تر از سایر استانها و شهرها وجود دارد . ضمنا خودرو های خارجی با قیمت بسیار پایین و بدون گمرک در این شهر و با پلاک منطقه آزاد قابل خریداری است و هر سال 2 ماه می تواند به خارج از منطقه مسافرت کند .
ضمنا با یک سفر کوتاه به مشهد و منطقه مرزی شلمچه می توانید علاوه بر زیارت این منطقه اجناس مناسب را نیز خریداری کنید . موسسه در صورت درخواست دانشجویان با هماهنگی قبلی آنها را در قالب اردوهای فرهنگی به شلمچه خواهد فرستاد .

9- ایاب و ذهاب  به موسسه چگونه انجام می شود ؟
دانشجویان عزیز جهت انتقال از هر نقطه آبادان به موسسه می توانند از اتوبوس های کولردار و مجهز منطقه آزاد و یا تاکسی های زرد رنگ آن استفاده کنند . مردم آبادان مردمی خونگرم و صمیمی هستند و آماده هر گونه مساعدت به شما می باشند .

10- وضعیت امنیت شهر چگونه است ؟
در آبادان به دلیل شرایط خاص جوی مردم از عصر تا پاسی از شب به خرید در خیابانها و تفریح در پارکها مشغولند . دانشجویان بسیاری در دانشگاههای دولتی و غیر دولتی این شهر زندگی می کنند . امنیت کامل برای دانشجویان دختر و پسر وجود دارد و موسسه همواره این موارد را رصد کرده و مسئولان و حراست منطقه آزاد و سایر مسئولین نیز به این نکته توجه کامل دارند . یقینا آبادان از کلان شهرهایی چون اهواز و تهران اگر امن تر نباشد، از نظر امنیتی پایین تر نیست . ضمن کارشناسان ما در ترم اول و ترم های بعدی اگر نیاز باشد در این خصوص هر نوع راهنمایی را به عمل خواهند آورد . نگران این موضوعات نباشید .

11- در خصوص رستوران و بوفه توضیح دهید ؟
موسسه یک بوفه مجهز و همچنین رستوران خود را از راه اندازی خواهد کرد. ضمن آنکه آشپزخانه های بسیاری در منطقه با قیمت مناسب غذای بهداشتی طبخ و به آدرس شما خواهند فرستاد .

12-  کتب مورد نیاز را به چه ترتیبی می توانیم تهیه کنیم ؟
در سطح شهر کتاب فروشی های مناسبی وجود دارد که پس از مشخص شدن کتب مرجع درسی می توانید مراجعه و آنها را تهیه کنید . ضمنا از کتابخانه الکترونیکی دانشگاههای همجوار نیز پس از هماهنگی موسسه می توانید استفاده کنید. ودرنهایت اینکه کتب غیر موجود از طریق موسسه و به تقاضای شما از انتشارات تهیه و در اختیار شما  داده خواهد شد. ضمنا جزوات خود را می توانید در انتشارات موسسه با قیمت مناسب تکثیر نمایید.
 
13- نحوه تماس با موسسه ؟
برای تماس با موسسه از منوی تماس با ما اطلاعات لازم را دریافت کنید .

14- چگونه می توانیم به آبادان (منطقه آزاد ) سفر کنیم ؟
برای ورود به این منطقه به روش های زیر می توان اقدام کرد:

a. از طریق هواپیما : با توجه به اینکه فرودگاه بین المللی آبادان در این منطقه قراردارد دانشجویان عزیز می توانند با هواپیما از تهران به این شهر عزیمت نمایند . شرکتهای مختلف هواپیمایی همه روزه به آبادان پرواز دارند . فاصله فرودگاه تا موسسه آموزش عالی مهر اروند 10 دقیقه می باشد . همچنین امکان استفاده از پروازهای شهرهای همجوار مانند ماهشهر و اهواز نیز وجود دارد. از این شهرها تا آبادان حداکثر یک ساعت با اتوموبیل و اتوبوس فاصله می باشد .

b. از طریق قطار : با استفاده از خط ریلی تهران جنوب امکان عزیمت به آبادان نیز وجود دارد . دانشجویان می توانند به اهواز یا خرمشهر عزیمت نموده و از آن طریق به آبادان و موسسه مراجعه نمایند. فاصله خرمشهر تا آبادان 15 تا 20 دقیقه می باشد .

c. از طریق شرکتهای مسافربری و اتوبوس : از اکثر شهرهای ایران اتوبوس برای آبادان ، خرمشهر ، اهواز و ماهشهر وجود دارد . دانشجویان عزیز می توانند از این طریق نیز وارد شهر آبادان شوند .
پس از ورود به هر کدام از ترمینالهای سه گانه فوق با تاکسی و یا اتوبوس می توانید با دادن آدرس جنب منطقه آزاد اروند و کرایه متعارف به سازمان مرکزی مراجعه تا از آنجا به مجتمع آموزشی هدایت شوید .

15 - مدارک مورد نیاز و زمان مراجعه جهت فارغ التحصیلی :

مراحل فارغ التحصلی دانشجو بعد از ثبت تمام نمرات وی آغاز می گردد . این مراحل به ترتیب زیر می باشد.

a - اعلام دانشجو مبنی بر اتمام واحد ها ( 5 روز بعد از درج و نهایی شدن آخرین نمره )

b - تکمیل پرونده فارغ التحصیلی توسط دانشجو ( شامل دو سری کپی تمام صفحات شناسنامه / دو سری کپی پشت و رو کارت ملی / 5  عدد عکس که با عکس موجود در پرونده دانشجو متفاوت باشد/ تائیدیه و ریز نمرات و اصل مدرک دوره قبلی(باید در پرونده تحصیلی دانشجو موجود باشد) / لغو معافیت آخرین دوره تحصیلی یا مدارک پایان خدمت و دوسری کپی آن / فیش بانکی و کپی آن برای دانشگاه مادر ( مبلغ 200.000 ریال به حساب بانک ملی سیبا  2177272204005 به نام درآمدهای خاص دانشگاه شهیدچمران/ تمبر رسمی 10.000 ریالی 2 عدد ) ضمنا اصل تمام مدارک کپی شده نیز باید همراه دانشجو باشد.

c - صدور برگ تسویه حساب توسط آموزش ( بعد از تکمیل و تحویل پرونده فارغ التحصیلی به کارشناس مربوطه )

d - امضاء برگ تسویه حساب توسط واحد های مختلف (توسط دانشجو و به ترتیب فهرست انجام می شود)

e- تحویل برگ تسویه حساب تکمیل شده به امور فارغ التحصیلان توسط دانشجو

f - صدور چک لیست فارغ التحصیلی توسط امورفارغ التحصیلان ( بعد از 24 ساعت )

g - بررسی چک لیست توسط کارشناس مربوطه و انجام مراحل تائید چک لیست ( زمان تخمینی بین 10 تا 15 روز )

h - صدور برگه لغو معافیت برای دانشجویان مشمول / صدور گواهی موقت برای خانمها و دانشجویان دارای معافیت یا پایان خدمت

i - ارسال پرونده فارغ التحصیلی توسط موسسه به دانشگاه مادر ( شهید چمران اهواز )

j - بررسی پرونده دانشجو توسط دانشگاه مادر و صدور دانشنامه اصلی ( زمان برگشت پرونده نامشخص )

 

16 - مراحل و روند اخذ واحد کارآموزی و تهیه گزارش آن چیست ؟

راهنمای روند، توضیحات و فایلهای مورند نیاز کارآموزی از اینجا قابل دریافت است. نکاتی از این راهنما را در زیر می خوانید :

a- دانشجو باید قبل از دریافت معرفی نامه کارآموزی، موافقت محل کارآموزی مورد نظر خود را جلب نموده باشد، زیرا از صدور معرفی نامه، تغییر محل کارآموزی امکان ندارد.

b - هر روز کاری مفید برابر حداکثر 8 ساعت کارآموزی محسوب می گردد. همچنین به دلیل عدم امکان بازدید، حضور دانشجو در روزهای تعطیل رسمی در محل کارآموزی جزء ساعات محسوب نمی گردد. بنابراین هر واحد کارآموزی 120 ساعته حداقل 20 الی 25 روز بعد از تاریخ آغاز کارآموزی قابل تائید خواهد بود.

c - رعایت شئون اسلامی، دانشجویی، عرفی، قانونی و همچنین شرایط محیط کار و قوانین و ضوابط ایمنی آن توسط کارآموز در طی مدت کارآموزی الزامی بوده و در صورت گزارش عدم رعایت، توسط کمیته انضباطی موسسه قابل پیگیری می باشد.